KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354541
nr 1235 4541
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, Landskap med vattendrag, Signerad. Olja på duk, 34x26
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 februari 2019
kl 18:04:14
300 kr
500 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
600 kr
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson